Bezpłatna krioterapia dla osób 40+

kw. 29, 2021

Gmina Słupsk od wielu lat dba o zdrowie i dobrą kondycję swoich mieszkańców. W tym celu m.in. realizuje corocznie program powszechnej krioterapii. Wszyscy zameldowani na terenie gminy Słupsk, którzy ukończyli 40 rok życia mogą z zabiegów krioterapii skorzystać bezpłatnie i to bez skierowania od lekarza. Natomiast osoby posiadające skierowanie od lekarza nie podlegają kryterium wieku . Zabiegi są wykonywane w jedynej czynnej w regionie kriokomorze, która znajduje się w Parku Wodnym Redzikowo. Niestety przez trwającą pandemię w tym roku zabiegi ruszą z opóźnieniem. Ponadto zmieniają się nieco dotychczasowe zasady kwalifikacji do zabiegów. Co należy więc zrobić, żeby skorzystać z uzdrawiających zabiegów?

Przede wszystkim należy zgłosić się do Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk. Jednostka ma swoją siedzibę przy ulicy Obrońców Wybrzeża 2 w Słupsku. To ten sam budynek, w którym mieści się siedziba Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, położony nieco niżej niż szpital przy tej samej ulicy. Tam należy zgłosić się po skierowanie. Proponujemy w pierwszej kolejności zgłosić swój akces telefonicznie pod numerem telefonu 59 842 84 02, wew. 20. Skierowanie wydane przez CUS będzie uprawniało do skorzystania z krioterapii, ale będzie trzeba poczekać na rozpoczęcie zabiegów. Zabiegi wg planu będą odbywać się praktycznie do końca roku. O terminach zabiegów będą informować telefonicznie pracownicy parku wodnego. Zabiegi będą umawiane nie wcześniej niż 2 tygodnie przed ich rozpoczęciem więc należy uzbroić się w cierpliwość, bo może być tak, że Twoja kolej przypadnie dopiero jesienią.

Pierwszeństwo do skorzystania z zabiegów nie zależy jedynie od kolejności zgłoszeń. Pierwszeństwo w ubieganiu się o udział w programie mają osoby niepełnosprawne oraz osoby chorujące na schorzenia, w których terapia ma znaczenie lecznicze i poprawia komfort życia oraz osoby zagrożone chorobami cywilizacyjnymi – z pierwszymi objawami chorobowymi, na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty.

Jak zawsze będzie również możliwość komercyjnego skorzystania z krioterapii, bez znaczenia na wiek czy miejsce zamieszkania. Koszt jednego zabiegu w takim przypadku to 25 zł. Pełna seria (10 zabiegów) to koszt 250 zł. O możliwości zapisania się na zabiegi krioterapii poza programem będziemy informować, kiedy już będzie taka możliwość. Proponujemy regularnie sprawdzać informacje na naszej stronie.

Jak wyglądają i co dają zabiegi krioterapii? Wszystko wyjaśniamy na poniższym filmie.