Czerwona strefa – co się u nas zmienia?

paź 11, 2020

W powiecie słupskim wprowadzono czerwoną strefę. Co w związku z nią zmienia się w organizacji pracy Parku Wodnego Redzikowo i Gokartów Redzikowo? Na szczęście nie aż tak wiele.

Baseny
Limit osób w pływalni pozotaje bez zmian czyli 75% obłożenia, co u nas daje 90 osób. Pamiętajcie też, że chlor jest wirusobójczy i w samym basenie zakazić się praktycznie nie da.

Sauny
Tutaj limit osób aktualnie wynosi 9 osób

Sala zabaw
Z sali zabaw może w jednym czasie korzystać 6 dzieci. Rodzice powinni w sali zasłaniać nos i usta.

Kręgielnia
W tej strefie nic się nie zmienia.

Gokarty Redzikowo
Na torze też nic się zmienia. Przypominamy jednak, że Gokarty Redzikowo czekają na Was do 18 października. Wtedy kończymy sezon i przebudujemy tor gokartowy na lodowisko.

CO Z MASECZKAMI?
Tutaj też niewiele się zmienia, ale dotychczasowe zalecenia proszę traktować teraz jako obowiązek. W niektórych przypadkach ciężko było zinterpretować do którego momentu klient powinien nosić maseczkę. W związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania nosa i ust bezustannie w przestrzeni publicznej, klient powinien maseczkę mieć założoną aż do dojścia do szatni. Z powrotem zakładamy maski wychodząc z szatni. Te zasady są proste w przypadku basenu i sauny. W pozostałych strefach:

Basen – j.w., ponadto wszyscy przebywający na widowni powinni mieć zasłonięte usta i nos.
Sala zabaw – dzieci nie mają obowiązku noszenia maseczek, natomiast rodzice w sali zabaw powinni je mieć
Kręgielnia – po zajęciu miejsca przy stole lub kanapie przy torach (i podczas samej gry) maseczkę ściągamy. Przemieszczając się jednak maseczka jest wymagana.
Tor gokartowy – wg naszej intrepretacji, po zakupie biletu, nasi goście stają się uczestnikami toru i w tym momencie zdejmowany jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Chrońmy się jednak wzajemnie i w bezpośrednim kontakcie z innymi, a także obsługą toru, nośmy maseczki aż do momentu włożenia kominiarki/kasku.