PARK WODNY REDZIKOWO

Kriokomora

Odmładzanie i leczenie przez zamrażanie

Wystarczą trzy minuty spaceru w oparach ciekłego powietrza o temperaturze minus 120 stopni C, by zapomnieć o bólu, odzyskać radość życia i odmłodnieć. Wszystko dzięki temu, że krew zacznie krążyć cztery razy szybciej niż zwykle.

Z krioterapii mogą korzystać osoby w różnym wieku, kobiety i mężczyźni pod warunkiem, że pozwala na to ich stan zdrowia. Przed wejściem do kabiny i poddaniem się schładzaniu do minus 120 stopni musi zbadać nas lekarz i wydać świadectwo dopuszczenia do terapii zimnem. Osobom, które są pierwszy raz, fizjoterapeuta omawia zabieg i informuje je jak należy się zachowywać.

W pierwszej fazie trwania zabiegu następuje zwężenie naczyń krwionośnych powierzchownych,  zmniejszenie przepływu krwi obwodowej i obniżenie metabolizmu,  w drugiej – rozszerzenie naczyń krwionośnych umożliwiające większe dotlenienie i odżywienie tkanek.

Podczas zabiegu działa na nas temperatura minus 120 stopni Celsjusza, jednak zimna nie odczuwamy, jedynie niewielkie szczypanie skóry. Po wyjściu z kabiny należy przez kilkanaście minut poćwiczyć intensywne w sali fitness (rowerek, bieżnia), aby rozgrzać się.

Efekty krioterapii można podzielić na:

Zdrowotne – zmniejsza dolegliwości bólowe, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, polepsza  krążenie, zwiększa odporność, eliminuje toksyny, leczy wiele schorzeń zwłaszcza układu ruchu i oddechowego.

Estetyczne – działa relaksująco, odmładzająco, zwiększa napięcie skóry, wygładza ją (niweluje cellulitis), wspomaga odchudzanie.

CENNIK

– pojedyncze wejście 55,00 zł
– karnet 10 wejść 450,00 zł

Rejestracja – tel. kom. 883 355 132, (59) 841 25 51, 841 25 55,  wew. 22. Telefony czynne w godzinach pracy odnowy biologicznej Parku Wodnego Redzikowo.

Zasady korzystania z kriokomory

  • Najlepsze efekty leczenia zimnem osiąga się, stosując serię zabiegów- minimum 10,najlepiej codziennie po jednym.
  • Przed każdym wejściem należy zmierzyć tętno i ciśnienie tętnicze krwi.
  • Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy brać prysznica ani stosować kremów czybalsamów.
  • Obowiązkowy strój to: kostium kąpielowy (spodenki dla mężczyzn), grube skarpety,rękawiczki, przepaska lub czapka na głowę, maseczka na twarz, chodaki.
  • Nie wolno mieć na sobie biżuterii ani żadnych metalowych elementów.
  • W czasie pobytu w kriokomorze poruszamy się w miejscu. Nie dotykamy ścian. Oddychamypowoli, niezbyt głęboko.
  • Zabieg trwa do 3 minut. Wychodzimy z komory natychmiast po usłyszeniu sygnału dźwiękowego.