Zamykamy wszystkie obiekty na 3 tygodnie

gru 22, 2020 | 0 komentarzy

Wieczorem 21 grudnia ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów, które obliguje nas do całkowitego zamknięcia infrastruktury sportowej na 3 tygodnie w terminie 28 grudnia 2020 r. – 17 stycznia 2021 r. W tym czasie będzie całkowicie zamknięty Park Wodny Redzikowo, Lodowisko Redzikowo, hala widowiskowo-sportowa w Jezierzycach oraz wszystkie Orliki i boiska wielofunkcyjne zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym czasie możliwe są jedynie treningi i rozgrywki sportu profesjonalnego odbywające się w ramach przygotowań kadry narodowej na mistrzostwa lub olimpiadę oraz rozgrywki organizowane w ramach Polskiego Związku Sportowego.
Jeżeli w trakcie tzw. kwarantanny narodowej nic się nie zmieni, obiekty zostaną ponownie otwarte 18 stycznia. Będą działać na dotychczasowych zasadach. Oznacza to, że bez większych przeszkód skorzystacie wtedy Państwo z lodowiska, wynajmiecie płytę boiska hali w Jezierzycach, ale na basenie będą odbywać się jedynie treningi pływackie i nauka pływania. Wciąż będą zamknięte sauny, kręgielnia czy solarium. Wciąż będzie utrzymywana dyscyplina sanitarna na dotychczasowych zasadach.
Zdając sobie sprawę, że nie jest to najlepsza wiadomość przed 24 grudnia, mimo wszystko życzymy wesołych świąt i przypominamy, że np. na łyżwy można wybrać się jeszcze 23, 26 i 27 grudnia. Do zobaczenia!